Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Atrakce v Moskvě

ILUSTRAČNÍ FOTO MOSKVA
ILUSTRAČNÍ FOTO MOSKVA

Během své návštěvy Moskvy můžete navštívit řadu atrakcí. Můžete si vybrat i z naší následující krátké nabídky.

VELKÉ DIVADLO (BOLŠOJ TĚATR)

Budova divadla byla slavnostně otevřena 18. ledna 1825 prologem Triumfu můz s hudbou Alexeja Verstovského a Alexandra Alabjeva. Divadlo se zpočátku zaměřovalo zejména na díla ruských autorů a skladatelů. Premiéry zde měla díla P. I. Čajkovského nebo Sergeje Rachmaninova. Zahraniční autoři se postupně dostávali do repertoáru až od 40. let 19. st. Velké divadlo je domovskou scénou nejstaršího a nejlepšího baletního souboru - Velkého baletu, který byl založen v roce 1773. Velké divadlo je nejslavnější divadlo v celém Rusku a tomu odpovídají i ceny vstupenek, které jsou dražší než v jiných moskevských či ruských divadlech. Více informací o divadle najdete zde.

 

CIRKUS V MOSKVĚ

Moskevský cirkus byl otevřen veřejnosti již  v roce 1880. Budovu navrhnul architekt Weber. Cirkus najdete na bulváru Cvetnoj v parku, ve které se nachází i množství soch představujících cirkusové postavy. V roce 1919 byl Moskevský cirkus znárodněn, v letech 1985 až 1989 proběhla celková rekonstrukce objektu. Dnes je Moskevský cirkus považován za jeden z nejlepších na světě. Cirkus nabízí vystoupení artistů, klaunů, drezúru zvířat nebo pantomimu. Více o cirkuse zde.

 

ZOO MOSKVA

Zoologická zahrada v Moskvě je nejstarší a současně i největší ZOO v Rusku. Nachází v blízkosti stanice metra – Krasnopresnenskajase. ZOO vznikla v roce 1864, v roce 1990 byla rozšířena a prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Ročně navštíví ZOO až 1 300 000 návštěvníků. Můžete zde obdivovat téměř 8 000 zvířat, k největším atrakcím místní ZOO patří bezesporu bílí tygři, orangutani, gorily, vzácný levhart mandžuský a sněžný leopard, mroži, můžete zajít do delfinária, akvária. Informace o ZOO najdete zde.

 

PRO MILOVNÍKY NÁKUPŮ

Ten kdo rád nakupuje, určitě navštíví GUM. Obchodní dům GUM je centrem nakupování luxusního zboží na Rudém náměstí a má tři poschodí. Jsou tady obchody světových prestižních značek jako je Dior, Louis Vuitton, Hugo Boss, Salvatore Ferragamo, Mariella Burani, Margit Sasha London, Sonia Rykiel, Articoli, Dolce vita, Estel Adoni, Ermanno Servino, Rendez-vouz a další. budova je postavena v neoklasicistním stylu a obsahuje i středověké ruské prvky. V roce 1883 dal budovu postavit car Alexandr III., samotné centrum bylo otevřeno v roce 1893, kdy zde bylo asi 200 obchodů. Interiér budovy je z finské žuly, mramoru a pískovce, střecha je prosklená a má ocelovou konstrukci.

Nejnovějším obchodním centrem je Okhoktny ryad, které patří k nejvíce navštěvovaným. Toto centrum nechal postavit moskevský starosta Juri Lužkov. 

Tverská ulice se řadí k nejmódnějším obchodním ulicím, kde můžete svoje peníze utrácet v luxusních buticích.

Dalšími místy, kde se dá dobře nakoupit jsou ulice Novy Arbat a Arbat ulitsa, které najdete západně od Kremlu.

Suvenýry v Moskvě zakoupíte bez problémů, v  historickém centru a u nejvýznamnějších památek, narazíte na stánky, které nabízejí tradiční ruské suvenýry v podobě matrjošky. Tradiční matrjoška má podobu panenky ukrývající v sobě několik dalších menších panenek. Ale narazíte i na matrjošky v podobě ruských prezidentů, hokejistů či pohádkových postaviček z ruských kreslených filmů. Dalším typickým ruským suvenýrem jsou ikony, které se prodávají ve stánkách se suvenýry, ale i v kostelech a chrámech. K dalším tradičním suvenýrům patří jantar, šátky s ruskými folklórními vzory, zdobené dřevěné nádobí, pohlednice, skleněné koule s maketou Kremlu a dalších moskevských památek, beranice, součásti uniforem rudoarmějců. Suvenýry nejlevněji nakoupíte na Izmajlovském tržišti.

 

TRHY V MOSKVĚ

Na tržištích seženete  potraviny, oblečení, obuv, módní doplňky, kosmetiku, elektroniku, domácí potřeby, stavební materiál, knihy, je zcela běžné zde smlouvat o ceny. Moskevské tržnice najdete jak v centru města, tak i na jeho okrajích. Největší trhy bývají v blízkosti konečných stanic metra.

Přes víkendy probíhají trhy v Izmajlovském parku, na kterém si kromě suvenýrů můžete zakoupit i starožitnosti, umělecká díla či rukopisy. 

ČEREMUŠINSKÝ RYNOK – v rámci tohoto trhu máte jedinečnou příležitost zažít pravou ruskou atmosféru. Můžete zde nakoupit potraviny, tento trh je otevřený každý den.

KONKOVO je největším trhem v Moskvě, prodává se zde oblečení, výrobky užitečné do domácnosti a potraviny.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Moskvy:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent